Відсоток жиру

Вміст жиру в організмі

Ідеального рішення або формули, яка буде показувати, чи є у вас надмірна вага, фактично не існує. Однак все ж є методи, що дозволяють виміряти відсоток жиру в вашому тілі. На даній сторінці ми пропонуємо вам калькулятор жиру, за допомогою якого зможете розрахуват вміст жиру в своєму організмі, що дасть вам більш детальне уявлення про те, як надалі знижувати зайву вагу.

Норма та ідеальний відсоток жиру в організмі

Єдиної цифри, яка б показувала ідеальний рівень, немає, тому що багато чого залежить від віку, статі та деяких інших показників. Однак можна з упевненістю заявити, що у жінок мінімальна без шкоди здоров’ю кількість жиру може становити 10-14% (у представників сильної статі – 2-4%). Чи небезпечно мати знижений рівень? Відомо, що надмірно низька частка жиру провокує проблеми, пов’язані з обміном речовин.
Чому практично неможливо отримати ідеальну формулу для розрахунку жиру? Вся справа в тому, що люди мають різну статуру, і якщо розраховувати «стандартну» формулу, яка зазвичай заснована на масі тіла і рості людини, то в підсумку поради та рекомендації будуть однакові як для 90-кілограмового бодібілдера, так і людини, що має такий ж вагу, але зовсім не відвідує спортзал, а це вже є неправильним рішенням. Тому найбільш ефективним способом є визначення частки жирів від всієї маси тіла. Адже таким чином можна дізнатися у відсотках ступінь «сухості» або, навпаки, ожиріння.
Існують і альтернативні методи вимірювання, як наприклад, використання приладу, що пропускає невеликий рівень струму через тіло, тим самим вимірюючи кількість жиру. Або ж інший метод, що полягає в застосуванні приладу під назвою «калипер», який вважається більш точним, ніж перший спосіб.

Як розрахувати к-ть жиру в організмі

Є дві спеціальні формули, одна для чоловіків, інша для жінок. Як відомо, чоловіки і жінки накопичують жир по-різному: у чоловіків він зазвичай на животі, у жінок, як правило, – на стегнах і животі.
Формула для чоловіків: 495 / (1.0324-0.19077 (log (Об’єм талії-обсяг шиї)) + 0.15456 (log (Зріст))) – 450
Фомула для жінок: 495 / (1.29579-0.35004 (log (Об’єм талії + Обсяг стегон-Обсяг шиї)) + 0.22100 (log (Зріст))) – 450
Для того щоб максимально вірно та наближено до точного результату провести вимірювання, потрібно враховувати ряд наступних факторів:

Вага. Рекомендується зважуватися в першій половині дня, в ідеалі: вранці, натщесерце, перед прийомом їжі і після відвідування туалету. Також бажано зняти весь одяг.
Зріст. Вимірювати без шкарпеток, взуття.
Талія. Жінкам потрібно вимірювати горизонтально, на рівні самої мінімальної ширини черевної порожнини.
Стегна. В цьому випадку, навпаки, потрібно вибрати найбільшу окружність навколо стегон по горизонталі.
Шия. Вимірювальна стрічка накладається навколо шиї відразу під кадиком в горизонтальному положенні.
Середній відсоток жиру в організмі

Відсоток жирових відкладень Жінки Чоловіки
Необхідна масова частка жиру 10-13% 2-5%
Спортсмени (легкоатлети) 14-20% 6-13%
Спортсмени (фітнес): 21-24% 14-17%
Прийнятна норма 25-31% 18-25%
Ожиріння: ≥ 32% ≥ 26%

Подібні вимірювання не вираховують точний відсоток жиру в організмі, це тільки приблизні оцінки. Перевірка гідростатичної щільності (гідростатичне зважування) – єдиний метод, який дає точні результати.

Калькулятор вмісту жиру в організмі

Відсоток жиру оновлено Серпень 15, 2018 автором: admin