Трави та спеції для схуднення

Не секрет, що те, що ви кладете на тарілку, відіграє центральну роль у зниженні ваги. Але те, що ви зберігаєте у своїй шафі зі спеціями, може бути не менш важливим. Багато трав та спецій борються із тягою до їжі та підвищують швидкість спалювання жиру та схуднення.

Ось 10 дивовижних трав та спецій, які можуть допомогти схуднути.

1. Пажитник

Пажитник – (грибна трава ,буркотина, грецьке сіно )звичайна домашня спеція, отримана з Trigonella foenum-graecum, рослини, що належить до сімейства бобових. Кілька досліджень виявили, що пажитник може допомогти контролювати апетит і зменшити прийом їжі для підтримки схуднення. Одне дослідження у 18 людей показало, що при додаванні 8 грам волокна пажитника щодня посилюється почуття повноти та зменшується голод і прийом їжі, порівняно з контрольною групою. Ще одне невелике дослідження показало, що прийом екстракту насіння пажитника зменшив щоденне споживання жиру на 17%, порівняно з плацебо. Це призвело до зменшення кількості споживаних калорій протягом дня.

Підсумок

Пажитник – це спеція, яка, як було показано, зменшує апетит та прийом їжі для підтримки схуднення.Ці прянощі можна додавати до страв з картоплі, грибів, цибулі. З пророслого насіння робити салати.

2. Перець кайенський

Перець кайенський – це перець чилі, який в народі використовується для додання пікантної дози аромату багатьом стравам. Він містить складовий капсаїцин, який надає кайєнському перцю своєрідне тепло і забезпечує численні переваги для здоров’я. Деякі дослідження показують, що капсаїцин може трохи посилити метаболізм, збільшуючи кількість калорій, які ви спалюєте протягом дня. Капсаїцин також може зменшити голод, щоб сприяти схудненню. Одне невелике дослідження показало, що прийом капсаїцинових капсул збільшує рівень ситості та зменшує загальне споживання калорій . Ще одне дослідження у 30 людей показало, що вживання їжі, що містить капсаїцин, знижує рівень греліну, гормону, що відповідає за стимулювання голоду .

ПІДСУМОК

Перець кайенський – це перець чилі, який містить капсаїцин, який, як було показано, посилює обмін речовин і зменшує голод і споживання калорій.

3. Імбир

Імбир – пряність, виготовлена ​​з кореневища квітучої рослини імбиру, Zingiber officinale. Деякі дослідження, які часто використовуються у народній медицині як природний засіб від найрізноманітніших недуг, вказують на те, що імбир також може сприяти схудненню. Один огляд 14 досліджень на людях показав, що додавання імбиру значно зменшило як масу тіла, так і жир в області живота. В іншому огляді 27 досліджень на людях, тваринах і пробірках також було зроблено висновок, що імбир може сприяти зниженню ваги, збільшуючи обмін речовин і спалюючи жир, одночасно знижуючи всмоктування жиру та апетит.

Підсумок

Імбир, спеція, яка зазвичай використовується в народній медицині, може сприяти схудненню. Дослідження показують, що це може посилити обмін речовин і спалювання жиру, а також зменшити всмоктування жиру та апетит.

4. Орегано

Орегано – багаторічна трав’яниста рослина, що належить до того ж сімейства рослин, що і м’ята, базилік, чебрець, розмарин і шавлія. Він містить карвакрол, потужне з’єднання, яке може сприяти збільшенню схуднення. Одне дослідження на мишах на дієті з високим вмістом жиру, яка або містила карвакрол, або не виявила, що ті, які отримували карвакрол, набирали значно меншу масу тіла та жиру, ніж контрольна група. Було встановлено, що добавки карвакролу безпосередньо впливають на деякі специфічні гени та білки, які контролюють синтез жиру в організмі . Однак дослідження впливу орегано та карвакролу на схуднення все ще дуже обмежені. Людських досліджень бракує, зокрема.

Підсумок

Орегано – трава, яка містить карвакрол. Одне дослідження на тваринах показало, що карвакрол може сприяти зниженню ваги та надходження жиру, змінюючи синтез жиру в організмі. Не вистачає досліджень на основі орегано та схуднення на основі людини.

5. Женьшень

Женьшень – це рослина, що сприяє зміцненню здоров’я, яке часто вважається основним у традиційній китайській медицині. Його можна класифікувати на кілька різних типів, включаючи корейський, китайський та американський, всі вони належать до одного роду рослин женьшеню. Багато досліджень припускають, що ця потужна рослина може сприяти схудненню. В одному невеликому дослідженні було встановлено, що прийом корейського женьшеню двічі на день протягом восьми тижнів призводив до кількісно вимірюваного зниження маси тіла, а також до зміни складу мікробіоти кишок . Аналогічно, дослідження на тваринах показало, що женьшень боровся з ожирінням, змінюючи утворення жиру і затримуючи всмоктування жиру в кишечнику. Однак необхідні більш якісні масштабні дослідження, щоб вивчити вплив женьшеню на схуднення у людини.

 

Підсумок

Женьшень, який часто використовується в традиційній китайській медицині, може стимулювати схуднення, затримувати всмоктування жиру і змінювати утворення жиру.

6. Куркума

Куркума – це спеція, яка шанується своїм ароматом, яскравим кольором та потужними лікарськими властивостями. Більшість переваг для здоров’я пояснюється наявністю куркуміну, хімічного речовини, яке було вивчено широко для його впливу на все, від запалення до схуднення. Одне дослідження у 44 людей із зайвою вагою показало, що прийом куркуміну двічі на день протягом одного місяця був ефективним для посилення втрати жиру, зменшення жиру в животі та збільшення втрати ваги до 5% . Аналогічно, дослідження на тваринах встановило, що доповнення раціону мишей куркуміном протягом 12 тижнів знижувало масу тіла та жиру, блокуючи синтез жиру . Однак майте на увазі, що в цих дослідженнях використовується концентрована кількість куркуміну, набагато більша, ніж кількість, присутня у типовій дозі куркуми. Потрібні додаткові дослідження, щоб вивчити, як саме куркума може вплинути на схуднення.

Підсумок

Куркума – це спеція, яка містить куркумін, який, як було показано, сприяє зниженню ваги та втраті жиру в дослідженнях на людях і тваринах.

7. Чорний перець

Чорний перець – поширена домашня спеція, отримана із Piper nigrum, квітучої лози, родом з Індії. Він містить потужну сполуку під назвою піперин, яка забезпечує як її гострий аромат, так і потенційне зниження ваги. В одному з досліджень було встановлено, що прикорм з піперином сприяв зменшенню маси тіла щурів на дієті з високим вмістом жиру, навіть не змінюючи споживання їжі . Дослідження пробірки також показало, що піперин ефективно гальмує утворення жирових клітин. На жаль, сучасні дослідження все ще обмежені дослідженнями на пробірках та тваринах. Потрібні подальші дослідження, щоб визначити, як піперин та чорний перець можуть впливати на зниження ваги у людини.

Підсумок

Чорний перець містить піперин, який, як показано, допомагає знизити масу тіла та пригнічує утворення жирових клітин у пробірках та дослідженнях на тваринах. Людських досліджень бракує.

9. Кориця

Кориця – ароматна пряність, виготовлена ​​з внутрішньої кори дерев, що належать до роду Cinnamomum. Він багатий антиоксидантами і пропонує ряд переваг для здоров’я. Деякі дослідження навіть виявили, що кориця може збільшити втрату ваги. Це особливо ефективно для стабілізації цукру в крові, що може сприяти зменшенню апетиту та голоду. Дослідження показують, що конкретна сполука, що міститься в кориці, може імітувати вплив інсуліну, допомагаючи транспортувати цукор з крові в клітини для використання в якості палива. Кориця також може знизити рівень певних травних ферментів, щоб уповільнити розпад вуглеводів. Хоча ці ефекти можуть потенційно знизити апетит і призвести до втрати ваги, необхідно провести більше досліджень, щоб вивчити вплив кориці безпосередньо на вагу.

Підсумок

Кориця – це спеція, яка може знизити рівень цукру в крові, що може призвести до зниження апетиту та голоду.

10. Екстракт зеленого кавового зерна

Екстракт зелених кавових зерен зазвичай зустрічається у багатьох добавках для схуднення. Він виготовлений з кавових зерен, які не були смажені та містять хлорогенну кислоту, що, як вважається, має потенційний вплив на зниження ваги. Одне дослідження показало, що споживання зеленої кави знижує індекс маси тіла (ІМТ) та жиру на животі у 20 учасників, навіть не змінюючи споживання калорій. В іншому огляді трьох досліджень було зроблено висновок, що екстракт зелених кавових зерен в середньому може зменшити масу тіла на 2,5 кг. Однак дослідники відзначили, що якість та розмір доступних досліджень були дещо обмеженими. Тому необхідні більш якісні дослідження для оцінки ефективності зеленого кавового зерна для схуднення.

Підсумок

Екстракт зелених кавових зерен виготовляється з несмажених кавових зерен. Деякі дослідження припускають, що вживання екстракту із таких зерен може допомогти зменшити масу тіла.

Як безпечно використовувати трави та спеції

Використовуючись як приправа до продуктів, вищезгадані трави та спеції можуть забезпечити сплеск користі для здоров’я з мінімальним ризиком побічних ефектів. Просто не переходьте за борт. Дотримуйтесь не більше однієї столової ложки (14 грам) на день і не забудьте з’єднати їх з повноцінними продуктами, багатими поживними речовинами, щоб ще більше посилити схуднення. Якщо ви приймаєте трави у формі добавки, важливо дотримуватися рекомендованої дози на упаковці, щоб запобігти несприятливим наслідкам. Крім того, якщо у вас є якісь основні стани здоров’я або ви приймаєте ліки, краще поговорити з лікарем. Якщо у вас виникли будь-які негативні побічні ефекти або симптоми алергії на їжу, негайно припиніть їх використання та поговоріть з довіреним лікарем.

Підсумок

При використанні в якості приправи більшість трав і спецій становлять мінімальний ризик побічних ефектів. У формі доповнення найкраще дотримуватися рекомендованої дози, щоб уникнути небажаних реакцій. Окрім додавання аромату улюблених продуктів, було показано, що багато трав та спецій покращують обмін речовин, посилюють спалювання жиру та сприяють почуттю ситості. Урізноманітнення вашого раціону травами та спеціями – це простий спосіб збільшити схуднення з мінімальними зусиллями. Не забудьте поєднати ці трави з чітко закріпленим, збалансованим харчуванням та здоровим способом життя, щоб отримати максимальну віддачу від ваших зусиль у боротьбі із втратою ваги.

Трави та спеції для схуднення оновлено Січень 14, 2020 автором: admin
Головна » Без категорії » Трави та спеції для схуднення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *