Метаболізм і схуднення: як ви втрачаєте кілограми

У кожній з ваших клітин працює мікроскопічна хімічна лабораторія , працює цілодобово, щоб перетворити  їжу в паливо. Ось давайте розбиратись, як цей процес впливає на вашу енергію, схуднення та навіть настрій – а також поради щодо того, як максимально швидко зробити ваш обмін речовин ефективним.

Так що ж таке метаболізм?

Подумайте про це, як про двигун у своїй машині, який тримає вас у дорозі : автомобіль працює на газі; Ви працюєте на калоріях, які є одиницями енергії. Більшість з цих калорій спалюється через ваше тіло, просто виконуючи свою роботу: поповнюючи ваші клітини і підтримуючи роботу вашого серця, циркулюючи кров,  працюючи вашою травною системою, і ваші нейронні мотори з’єднуються (насправді, тільки ваш мозок потребує 420 калорій на день, щоб зберегти функціонування). Ви завжди спалюєте калорії навіть під час сну. Ось як це працює:

 •  Ви їсте їжу.
 •  Ваше тіло розбиває її на прості форми вуглеводів, білків та жирів.
 •  Калорії в цих компонентах перетворюються в енергію, яка використовується вашими клітинами та тканинами для вирощування та самовідновлення.

Ми знаємо, що ви дійсно хочете знати: чи є спосіб більше спалити – тобто, щоб пришвидчити обмін речовин? Відповідь – так. Він починається з того, що ви їсте, і як ви рухаєтеся.

Інші фактори:

 • Генетика: Ви, можливо, успадкували швидкий чи повільний метаболізм, хоча спосіб життя ще має великий вплив.
 • Стрес: Довгостроковий стрес виділяє гормони, які порушують роботу вашого ШКТ , тому  їжа спожита вами не використовується  ефективно.
 • Сон: це критично. Коли ваше тіло має мало часу на відпочинок, це штовхає його в режим збереження, тому ви спалюєте менше калорій.

Що впливає на швидкість метаболізму? Це і  час вашого обіду! Коли  тіло “розбиває” їжу, ваш мозок отримує сигнал зворотного зв’язку – від поживних речовин, ваших гормонів і того, скільки ви рухаєтеся – і “вирішує”, чи спочатку використовувати калорії або зберігати їх. Ось що впливає на це рішення:

 • Скільки ви їсте: послідовно брати більше калорій, ніж вам потрібно, і багато що не використовується а зберігається як жир.
 • Коли ви їсте: харчування кожні три-чотири години підтримує обмін речовин. Люди, які пропускають сніданок, як правило, мають сплеск голодного гормону , так що вони ридають перед сном. Це може призвести до порушення сну, який перешкоджає обміну речовин.
 • Те, що ви їсте: Пропускайте прості вуглеводи з низьким вмістом жиру. Вони перетравлюються так швидко, що  відкладають каскад метаболічних реакцій, які незабаром знову залишають вас голодними. Ви будете їсти знову – привіт, зайві кілограми! Комбінуйте меню зі складних вуглеводів і білка, який буде тримати вас ситим і  ви будете менше їсти.

Чи може їжа, котру ви споживаєте,  допомогти спалити жир? Не зовсім. Ось правда:

 • Вода з лимоном. Дуже гарячий або дуже холодний напій може допомогти підняти метаболізм, але вплив триватиме лише через 30-40 хвилин після його вживання.
 • Куркума і гостра їжа: сполуки в куркумі були пов’язані з зниженням ризику хронічного запалення, що пов’язано з ожирінням. Але більше куркума ніяким чином не впливає на  обмін речовин. Що стосується гострої їжі, то деякі дослідження прив’язали капсаїцин, який міститься в гострих перцях, до підвищеного обміну речовин; це також може допомогти мобілізувати жирові клітини, які будуть використовуватися для енергії. Але потрібно їсти тонами: у одному дослідженні люди, котрі щоденно приймали додаток капсаїцину за 12 тижнів, втратили менше, ніж кілограм.
 • Чай і кава: кілька невеликих досліджень пов’язують швидший метаболізм з певними видами чаю та кавою з кофеїном. Очевидно, що ефект набуває через комбінацію кофеїну та флавоноїдів (антиоксидантні сполуки); скромна вигода, схоже, спонукатиме випивати принаймні чотири чашки в день. Однак, оскільки сон також є ключем до швидшого обміну речовин, вам слід знайти баланс.

“Негативні” калорійні продукти : немає наукової основи , що деякі продукти, такі як селера чи гумка без цукру, підвищують обмін речовин, оскільки вони мають низьку кількість калорій та потребують стільки жування, що ви дійсно спалюєте більше, ніж ви їсте.

Які вправи прискорять ваш обмін речовин?
Є так багато причин для тренувань – це надзвичайно важливо для вашого серця, мозку, кісток та імунної системи. І чим більше ви рухаєтеся, тим більше калорій ви спалите.

 • Кардіо: проведення тренувань може бути особливо ефективним при підвищенні швидкості метаболізму та спалюванні жиру.  Можна чергувати стійкий рух (скажімо помірна ходьба ) з більш швидким рухом (жваву ходьбу). Виконуйте по 20-30 хвилин кардіо тренувань принаймні три рази на тиждень.
 • Силові тренування: створення м’язів прискорює ваш метаболізм. Чому: навіть у спокої, м’язи спалюють в чотири рази більше калорій, ніж жир, чим більше м’язів у вас, тим більше ви спалите. (Тому чоловіки, як правило, мають швидший обмін речовин – більше м’язів!) Виконуйте принаймні два силових тренування  на тиждень.
 • Фізична активність –  будь-який рух на користь. Калорії, можна втрачати і під час зустрічіз друзями або  ж наприклад  від бігу до водяного фонтану.  Навіть не відвідуючи тренажерні зали можна спалили більше 2000 кал на день! Порада: прогулюйтеся, коли ви знаходитесь на телефоні; оберіть похід в  музей, а не кіно; перейдіть до магазину пішки замість онлайн-замовлення.
Метаболізм і схуднення: як ви втрачаєте кілограми оновлено Серпень 17, 2018 автором: admin
Головна » Обмін речовин » Метаболізм і схуднення: як ви втрачаєте кілограми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *